Církevní pivo „Jubilejní reformační“

„Lépe v krčmě myslet na kostel, nežli myslet na krčmu v kostele.“ Dr. Martin Luther

Jubilejní rok 500. let reformace Dr. Martina Luthera je příležitostí si připomenout také další stránky a zvyky ze života našich předků, které se staly známými a a pro luterány charakteristickými. Jedním z těchto odkazů je také pití piva. Už Martin Luther pivo nezavrhoval a chválil ho jako vynikající nápoj proti žízni. Hořká chuť, bohatství vitamínů a družná nálada byly a dodnes jsou vyhledávané atributy tohoto produktu umu pivovarníků. A proto aby tento podzim, tak jako celý rok, zůstal výjimečný a památný pro všechny naše smysly, církev ECAV v ČR se spojila s Pivovarem Bubeneč a podle zvláštní receptury si nechala připravit unikátní pivo „Jubilejní reformační“.

Nefiltrované a nepasterizované pivo spodně kvašené (APL), 10,6% EPM, se specifickou hořkou chutí bylo uvařené v Pivovaru JungBerg v Hořicích z vody, ječného sladu a chmele z odrůd Bravo a Galena. Jak se to nakonec podařilo se můžete přesvědčit na dvou akcích, kde bude zdarma k ochutnání i točené:

- v sobotu 23. září 2017 od 15:00 hodiny na „Zahradní slavnosti“ při příležitosti připomínky posvěcení chrámu sv. Michala v Jirchářích na Praze 1. Po duchovním programu bude na zahradě u chrámu a v prostorách blízkého Café Jericho k pivu výběr nejenom grilovaných, ale také teplých i studených jídel. V útulném interiéru Café Jericho bude připraveno občerstvení i v případě nepříznivého počasí.

- v neděli 24. září 2017 od 14:00 hodiny na farské zahradě evangelického sboru v Chrástu (Železniční 477) u Plzně při příležitosti tradičních Dožínků. Po děkovné bohoslužbě Vás čeká bohatý program, lidová muzika, folk-rockové hudební vystoupení, divadelní představení, gril a malé trhy domácích výrobků.

Využijme tedy příležitosti se sejít, ochutnat zajímavý nápoj a v dobré náladě vnést „kostel" do „krčmy"!